twitter
facebook

Nowości

GOnews: Wynajem długoterminowy aut z 14% wzrostem r/r w I kwartale

GOnews ico4

Całkowita sprzedaż nowych samochodów nie rośnie, ale branża wynajmu długoterminowego zakupiła więcej aut niż przed rokiem.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 12/06/2019

GOnews: Konsultacje podatkowe ws. opodatkowania VAT transakcji leasingu zwrotnego

1gonews new35

Ministerstwo Finansów (MF) rozpoczęło konsultacje podatkowe w sprawie opodatkowania VAT transakcji w zakresie leasingu zwrotnego. To odpowiedź na postulaty podmiotów świadczących i korzystających z takich usług, które oceniają stosowanie przepisów ws. leasingu zwrotnego jako skomplikowane i niepewne. Uwagi dotyczące konsultacji można zgłaszać w terminie 3 tygodni od dnia publikacji.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 11/06/2019

GOnews: GO-leasing ze Złotym Certyfikatem Rzetelności 2018!

GOnews ico3

GO-leasing Sp. z o.o. znalazła się w gronie laureatów Złotego Certyfikatu Rzetelności za rok 2018. Uroczysta gala tej nagrody odbyła się w czwartkowy wieczór 6 czerwca 2019 r. w Reducie Banku Polskiego w Warszawie.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 06/06/2019

GOnews: Polski leasing 5. w Europie

GOnews ico2

Wstępne dane europejskiej federacji Leaseurope pokazują, że europejski rynek leasingu w 2018r. zanotował 7,3 proc. wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem. Polska branża leasingowa dzięki wysokiemu poziomowi finansowania przedsiębiorstw awansowała z 7. na 5. miejsce w europejskim rankingu. To najwyższa lokata zajmowana przez polską branżę leasingową w historii.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 13/05/2019

SAMAR: Czy ograniczenia w leasingu wpłynęły na rynek?

1gonews new34

Od 1 stycznia 2019 roku pełne odliczenie rat leasingowych i wynajmu ograniczone zostało do kwoty 150 tys. złotych. Sprawdzamy, jak nowe przepisy wpłynęły na rynek. Kto stracił, a kto zyskał w pierwszym kwartale 2019 roku..

Czytaj więcej »

Data publikacji: 02/05/2019

GOnews: Ministerstwo o najmie samochodu osobowego w kosztach firmy

1gonews new33

Ogłoszona niedawno nowelizacja modyfikująca ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawę o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. z 2018 r. poz. 2159) rodzi wiele wątpliwości w zakresie nowych mechanizmów limitowania wydatków związanych z samochodami osobowymi wykorzystywanymi przez podatników na podstawie umów najmu. Na podatników będących stronami powyższych umów nałożono bowiem obowiązek wyodrębnienia części czynszu, która stanowi spłatę wartości początkowej.

W związku z tym złożono interpelację (nr 29331) do ministra finansów w sprawie nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i osób prawnych.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 25/04/2019

GOnews: Powstał polski licznik elektromobilności

1gonews new32

Po polskich drogach porusza się już niemal 5 tysięcy pojazdów elektrycznych, które mogą korzystać z ponad 640 stacji ładowania – wynika z Licznika elektromobilności, uruchomionego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM).

Czytaj więcej »

Data publikacji: 19/04/2019

GOnews: Objaśnienia MF - Posłowie pytają, minister odpowiada

GOnews ico

Praktyka urzędów skarbowych nie jest jednolita. Jak wskazują podatnicy, nierzadko organ skarbowy ma inne zdanie niż przedstawione przez Ministerstwo Finansów w objaśnieniach. Dopiero na drodze sądowej podatnicy mogą się skutecznie bronić – jednakże doskonale wiemy, że w wielu przypadkach zanim skończy się postępowanie w sądzie, wcześniej zakończyć się może działalność firmy w wyniku wydanych przez organy skarbowe decyzji.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 17/04/2019

Senat poparł kary za cofanie liczników

1gonews new31

Senatorowie zaakceptowali w piątek, przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie mające ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach. Ustawa trafi teraz do podpisu przez prezydenta.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 15/04/2019

Kantar TNS: zakup dobrego auta używanego jest trudny, ale możliwy

1gonews new29

58% Polaków uważa, że zakup dobrego auta używanego jest trudny, ale możliwy! Jest to jeden z głównych wniosków wynikających z badania opinii „Rynek samochodów używanych w Polsce – doświadczenia i oczekiwania Polaków” zrealizowanego przez Kantar TNS na zlecenie Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

Polacy najchętniej kupiliby auto używane od znajomych. Jednymi z najważniejszych kryteriów branych pod uwagę przy zakupie samochodu z tzw. drugiej ręki są bowiem znana historia eksploatacji pojazdu oraz potwierdzony przebieg.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 05/04/2019

Strona 1 z 28 1 2 3 4 5 ... 28Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

512 581 278

adrian.suwala@go-leasing.pl

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki działania mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce