twitter
facebook

GO-news_10: Zmiany w przepisach od 1 lipca - warto poczytać!

1gonews new

 GO-news_10

To może byc prawdziwa rewolucja! Od 1.07 nie będzie już możliwe wystawienie faktury na podstawie paragonu jeśli na tym paragonie nie będzie wpisany NIP nabywcy!
O tych i innych zmianach w przepisach prawa, które niedług wejdą w życie oraz tradycyjnie wybranych informacjach nt. leasingu, przeczytasz w naszym nowym GO-news.
1. Fakturę weźmiesz od razu albo wcale. Resort finansów zmienia przepisy.


Od lipca faktury mają być wystawiane na podstawie wcześniej wydanego paragonu tylko, jeśli będzie na nim numer NIP. 85 proc. kas fiskalnych nie ma jednak takiej możliwości. W praktyce to same kłopoty: faktury po fakcie nie dostaniemy albo przedsiębiorców czeka wymiana kas.

Więcej na: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kasy-fiskalne-faktury-paragon-z-numerem-nip,80,0,2408016.html2. Rejestr podatników VAT – zmiany od 1 lipca 2018 r.


Ministerstwo Finansów przygotowało projekt zmian w ustawie o VAT dotyczący wykazu podmiotów niezarejestrowanych, wykreślonych oraz z przywróconą rejestracją. Nowe regulacje mają wejść w życie od 1 lipcu 2018 roku.

Więcej na: http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/vat/podatnik-vat/784233,Rejestr-podatnikow-VAT-zmiany-od-1-lipca-2018-r.html3. Parlament Europejski dyskutował o cofaniu liczników. Będzie nowe prawo.

Proceder cofania liczników jest problemem w wielu krajach Unii Europejskiej, nie tylko w Polsce. Unijni parlamentarzyści postanowili wytoczyć działa przeciwko takim praktykom. Przepisy mają powstać w ciągu roku.

 

4. Kurtyka: do 2025 r. 50 proc. pojazdów samorządowych będzie elektrycznych.

W ciągu dwóch lat 10 proc. floty samochodowej samorządów ma być zelektryfikowana - przypomniał wiceminister energii Michał Kurtyka. Dodał, że tworzone jest narzędzie, które pomoże miastom w realizacji tego zadania.

Czytaj na: https://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/kurtyka-do-2025-r-50-proc-pojazdow-samorzadowych-bedzie-elektrycznych-4851.html

Masz pytania, watpliwości, wyjątkowe pytanie - postaramy się Ci pomóc >


5. Leasing na samolot i statek powoli staje się standardem.

Dziś koszt małego samolotu nie przekracza ceny bardzo dobrego samochodu, a i koszt jego utrzymania jest stosunkowo niewielki.

Czytaj na: http://www.gospodarkamorska.pl/Administracja,Prawo/leasing-na-samolot-i-statek-powoli-staje-sie-standardem.html

Nasza oferta leasingu jachtów i motorówek. Sprawdź teraz >


6. "Pieniądze mi już nie rdzewieją". Jak car-sharing zmienia nasze codzienne życie.

Zamiast kolejnego samochodu wolą rower, komunikację miejską lub wypożyczenie samochodu na minuty. I jest im z tym dobrze.

Czytaj na: http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,23505258,pieniadze-juz-nie-rdzewieja.html

Avensis Combi za 1132 zł/mc? Nissan Qashqai za 932 zł/mc? To możliwe sprawdź >
Data publikacji: 11/06/2018

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

668 453 452

biuro@go-leasing.pl

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki działania mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce