twitter
facebook

GOnews: MILION leasingobiorców coraz bliżej - badanie GUS

GOnews ico10

Blisko 853 tys.- tylu było w Polsce leasingobiorców w 2018 r. wg najnowszych badań Głównego Urzędu Statystycznego. Liczba robi wrażenie, porównując ją, do tej z raportu za 2017, gdy w sumie z leasingu korzystało niecałe 627 tys. firm.

Wg przewidywań Grzegorza Olszewskiego, Prezesa GO-leasing z marca 2018 r. wskazanych w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", w Polsce do 2023 r. powinien paść rekord MILIONA FIRM biorących leasing.

Badaniem objętych zostało 90 przedsiębiorstw prowadzących w 2018 r. działalność leasingową. Badane przedsiębiorstwa w ciągu całego 2018 r. zawarły 620 tys. nowych umów leasingu na 727 tys. środków/przedmiotów oddanych w leasing.

Badane podmioty (leasingodawcy) były reprezentowane przez spółki kapitałowe: 63 to spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a 27 to spółki akcyjne. W 21 przedsiębiorstwach działalność leasingowa była jedynym rodzajem działalności, w 42 przedsiębiorstwach dominującym, a w 27 przedsiębiorstwach ubocznym rodzajem działalności.

Z badanej zbiorowości przedsiębiorstw leasingowych do grup kapitałowych należało 70 przedsiębiorstw, w tym 56 było jednostkami zależnymi, 10 dominującymi, a 4 jednostkami dominującymi i zależnymi jednocześnie.

Według stanu na koniec 2018 r. w badanych podmiotach pracowało 17,5 tys. osób zajmujących się leasingiem, w tym 15,6 tys. osób na podstawie umowy o pracę, 664 osoby na podstawie umowy zlecenia, agencyjnej i umowy o dzieło. W firmach tych pracowało również 1,2 tys. osób działających na własny rachunek zgodnie z ustawą o działalności gospodarczej. Sieć dystrybucji produktów leasingowych tworzyło 2,0 tys. oddziałów i autoryzowanych przedstawicielstw.

Pełny raport:

Działalność przedsiębiorstw leasingowych w 2018 roku. Informacja sygnalna w formacie PDF 

Działalność przedsiębiorstw leasingowych w 2018 roku. Informacja sygnalna w formacie DOCX 

Działalność przedsiębiorstw leasingowych w 2018 roku. Tablice w formacie XLSX 

Data publikacji: 31/08/2019

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

882 11 80 11

magdalena.fabianowska@go-leasing.pl

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki działania mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce