twitter
facebook

GOnews: SENAT PRZYJĄŁ ZMIANY W LEASINGU...bez poprawek!

go news2

Senat RP przyjął 26 października 2018 r. (pt) zmiany w leasingu. Podczas 66. posiedzenia senatorowie zaakceptowali bez poprawek ustawę uchwaloną 23 października 2018 r. w Sejmie. Ustawa, by weszła w życie potrzebuje już tylko podpisu Prezydenta.

Ustawa o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw (projekt rządowy) ma z założenia realizować politykę tzw. 3P w prawie podatkowym (przejrzystość, prostota, przyjazność systemu podatkowego). Przewiduje m.in. wprowadzenie nowej obniżonej stawki podatku CIT w wysokości 9% dla podatników, których przychody nie przekroczą w danym roku podatkowym 1,2 mln euro.

To, na co jednak najbardziej zwracamy uwagę, to fakt, że ustawa przewiduje także zmiany dotyczące kosztów w wypadku nabycia i eksploatacji samochodów osobowych przez firmy (np. podwyższenie do 150 tys. zł kwoty limitu wartości samochodu osobowego, do którego możliwe jest pełne odliczenie odpisów amortyzacyjnych oraz podwyższenie do 150 tys. zł kwoty odnoszącej się do wartości auta przyjętej do celów obliczenia składki z tytułu ubezpieczenia samochodu osobowego, jaka może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów).

Data publikacji: 28/10/2018

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

668 453 452

biuro@go-leasing.pl

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki działania mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce