twitter
facebook

Postaw na eksperta - wywiad

PDunaj zdjecie

GO-leasing to partnerska sieć brokerów leasingu, która obsługuje klientów na terenie całego kraju. Współpracuje z 24 najlepszymi firmami leasingowymi oraz bankami, aby spełnić oczekiwania przedsiębiorców w zakresie finansowania ich biznesów. Czy leasing to dobre rozwiązanie dla twojej firmy? Rozmawiamy z Pawłem Dunaj, właścicielem gdyńskiego oddziału GO-leasing.

Choć wydaje się, że świadomość finansowa Polaków rośnie, to jednak wciąż brakuje nam jasnych informacji dotyczących finansowania. Co więcej, trudno przekonujemy się do wszelkich „nowinek”, także na rynku usług finansowych. 

Na polskim rynku doradztwa finansowego, doradcy zajmują się głównie rozwiązaniami kredytowymi i ubezpieczeniowymi, nierzadko chwaląc się, że zajmują się dosłownie wszystkim, czyli jeszcze inwestycjami, leasingiem, factoringiem, dotacjami, a nawet księgowością. W mojej opinii, nie można być ekspertem we wszystkim. Uważam, że wskazana jest specjalizacja. W moim przypadku padło na leasing właśnie. Moi partnerzy w GO-leasing, bo jesteśmy siecią partnerską, mają podobne zdanie. Poszerzamy wiedzę ekspercką w tym konkretnym zakresie, co pozwala nam realizować również trudne i nietypowe transakcje.

Czym jest leasing i kiedy znajduje zastosowanie?

To najprostsza forma finansowania zakupu środków trwałych do firmy. Leasingować można dosłownie wszystko, od aparatów fotograficznych i laptopów, przez sprzęt medyczny, oprogramowanie, po samochody, jachty, maszyny rolnicze, budowlane czy demontowalne konstrukcje stalowe, a nawet nieruchomości. To rozwiązanie, które sprawdza się zarówno w przypadku dużych firm/korporacji, jak i tych najmniejszych – jednoosobowych działalności gospodarczych. Firma zyskuje w ten sposób prostszy i szybszy sposób finansowania w porównaniu z tradycyjnymi kredytami, a także może liczyć na pewne korzyści podatkowe. 

Czy takie rozwiązanie sprawdzi się także w przypadku osób prywatnych?

W takim przypadku mówimy o tzw. leasingu konsumenckim, który zazwyczaj dotyczy zakupu samochodów do 3,5 tony. Niejednokrotnie jest on łatwiej dostępny i bardziej opłacalny niż kredyty samochodowe. Warto sięgnąć po ten instrument, choć muszę przyznać, że niewiele osób fizycznych wie o tej formie finansowania. 

Jakie inne korzyści płyną z leasingu?

Przede wszystkim ułatwiony dostęp do kapitału – większa płynność finansowa firmy, ale też możliwość zwiększenia mocy produkcyjnych, poszerzenie zakresu usług. Niewątpliwą zaletą jest to, że w leasingu rzadko wymagane są dodatkowe zabezpieczenia – z reguły wystarczy sam przedmiot leasingu. Leasing często dostępny jest już od pierwszego dnia działalności firmy. Nie zapominajmy też, że leasing może po prostu pomóc zrealizować marzenie zakupu np. wymarzonego samochodu.

Z jakimi kwestiami najczęściej zgłaszają się klienci do GO-leasing?

Klienci przede wszystkim pytają o samą dostępność leasingu, również sposób jego rozliczania, kwestie podatkowe oraz te związane z księgowością. Bardzo istotna jest też sprawa wymaganego wkładu własnego. Do każdego klienta podchodzimy bardzo indywidualnie, nieszablonowo – w zależności od jego realnych potrzeb. Kierujemy się też m. in. przystępnością warunków, jak i dostępnością finansowania. Podejmujemy się również trudnych spraw, gdzie Klienci zostali odprawieni już przez kilka firm leasingowych. Wczoraj np. jedna firma zajmująca się nagłośnieniem pytała mnie o możliwość wyleasingowania stołu mikserskiego – czemu nie?

Co wyróżnia GO-leasing z pośród innych firm tego typu?

Tak, jak wspomniałem, jesteśmy otwarci na indywidualne potrzeby klienta. Co ważne, dokładnie poznajemy naszych Klientów, zgłębiamy ich potrzeby i staramy się dowiedzieć o nich jak najwięcej, by jak najlepiej dopasować do nich rozwiązanie. Minimalizujemy ilość formalności, skracamy cały proces. W wielu firmach, również w branży finansowej, gdy rozmawiamy z „ekspertem”, mamy niejednokrotnie uczucie, że rozmawiamy z kimś przypadkowym – często jest to młody człowiek po kilkudniowym szkoleniu, rzucony na głęboką wodę z jednym celem – zrealizowanie planu sprzedaży. W naszym przypadku jest zupełnie inaczej – jak wspomniałem jesteśmy siecią partnerską – tzn. każdy Partner prowadzi swój własny biznes na lokalnym rynku, nie mamy planów sprzedaży – to co nas interesuje to harmonijny rozwój biznesu, który może zostać zrealizowany tylko przez skuteczną i rzetelną obsługę naszych Klientów. Większość moich Klientów to osoby z polecenia. Działalność w sieci zwiększa rozpoznawalność naszej marki, zwiększa jej wiarygodność, łatwiej jest nam również negocjować warunki z firmami leasingowymi – zarówno dla nas jak i naszych Klientów. Bezcenną sprawą jest wymiana doświadczeń pomiędzy Partnerami – a jest nas już blisko 40 w całej Polsce.

Pmt

Źródło: PRESTIŻ. Magazyn trójmiejski prestiztrojmiasto.p

Data publikacji: 26/06/2014

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

668 453 452

biuro@go-leasing.pl

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki działania mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce