twitter
facebook

Zmiany w rachunkowości w 2017 r.

calculator 385506 640

Po niewielkich zmianach dotyczących zwiększenia limitu prowadzenia ksiąg rachunkowych, które weszły w życie od 1 stycznia 2017 r. teraz przyszedł czas na znacznie większą nowelizację prawa bilansowego.

W związku z koniecznością implementacji do prawa krajowego dyrektywy unijnej uchwalono zmiany ustawy o rachunkowości, które wchodzą w życie z dniem 26 stycznia 2017 r. Wprowadzone zmiany dotyczą m.in. sprawozdania z działalności, raportowania informacji niefinansowych, ustalania kosztu wytworzenia produktu bez konieczności analizowania stopnia wykorzystania mocy produkcyjnych przez niektóre jednostki, jak również zwiększenia liczebności jednostek, które będą mogły stosować zasady podatkowe przy ewidencji leasingu. Duże zmiany dotyczą również większości jednostek pożytku publicznego. 

Nas jednak interesuje najbardziej branża leasingu.

Zmiany w obszarze leasingu, oznaczają, że jednostki sektora finansów publicznych, w tym samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej, będą mogły stosować uproszczone zasady rachunkowości do ewidencji umów leasingu, zgodnie z przepisami podatkowymi. Przed omawianą nowelizacją z uproszczenia mogły korzystać jednostki gospodarcze oraz jednostki samorządu terytorialnego.

Data publikacji: 16/02/2017

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

668 453 452

biuro@go-leasing.pl

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki działania mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce