twitter
facebook

Koniec z wyrabianiem nowych tablic rejestracyjnych

gdansk gdfacb8179 1280
 

Do końca stycznia bieżącego roku, przy zakupie używanego samochodu każdorazowo należało udać się do właściwego dla naszego adresu urzędu, w celu wyrobienia nowych tablic rejestracyjnych z oznaczeniem przypisanym do danego województwa. Od 31 stycznia możemy składać wniosek o rejestrację pojazdu z zachowaniem dotychczasowych tablic rejestracyjnych.

Oznacza to, że osoba kupująca pojazd zarejestrowany w innym województwie nie ma obowiązku wymiany tablic rejestracyjnych. Istnieją jednak dwa podstawowe warunki – tablice w zakupionym pojeździe muszą być czytelne i nie mogą być zniszczone oraz samochód musi mieć tak zwane nowe tablice rejestracyjne – białe tablice posiadające gwiazdki Unii Europejskiej. W innym przypadku urzędnik odrzuci nasz wniosek i wyda nowe tablice.

Zmiana ta pozwoli zaoszczędzić nam 80 zł – taki jest bowiem obecnie koszt wydania nowych tablic.

Zmiana ta jest szczególnie wygodna dla osób użytkujących pojazdy w leasingu. Zakończenie umowy leasingu i wykup samochodu przenosi prawa własności auta na leasingobiorcę, a co za tym idzie, powoduje obowiązek przerejestrowania samochodu. Zachowanie dotychczasowych tablic rejestracyjnych, do których leasingobiorca był przyzwyczajony przez ostatnie kilka lat, może być dużą wygodą podczas codziennego użytkowania samochodu.

Data publikacji: 02/02/2022

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

799 350 537

biuro@go-leasing.pl

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki działania mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce