twitter
facebook

Pytania i odpowiedzi

Korzystanie z leasingu wywołuje sporo wątpliwości oraz pytań w kontekście podatkowo-rachunkowym. Klienci GO-leasing zawsze mogą liczyć na naszą pomoc – odpowiemy na każde indywidualne pytanie!

logo wolters kluwerlogo vademecum głównego księgowego

 

 

Partnerem merytorycznym GO-leasing w interpretacji i poradach podatkowo-rachunkowych jest Wolters Kluwer – wydawca Vademecum Głównego Księgowego, najbardziej zaawansowanego i zawsze aktualnego serwisu o podatkach i rachunkowości dla profesjonalistów. 

Poniżej, na bieżąco, zamieszczamy najciekawsze odpowiedzi na pytania naszych Klientów w sprawach związanych z leasingiem w podatkach i rachunkowości. Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na nurtujący Ciebie problem – prosimy o kontakt z naszym biurem. Odpowiemy tak szybko jak to będzie możliwe.

Zadaj pytanie

Zastaw rejestrowy – co to jest i czy ma znaczenie dla leasingu?

Leasing samochodu używanego to przede wszystkim konieczność spełnienia określonych wymagań dotyczących m.in. wartości i roku produkcji danego pojazdu. Niekiedy jednak może okazać się, że na wybranym modelu ciąży tzw. zastaw rejestrowy, co uniemożliwia skorzystanie z finansowania. Warto więc wiedzieć, czym jest i w jaki sposób go sprawdzić.

 

Czytaj więcej »

Data publikacji: 28/07/2021

Auta elektryczne – czy mają sens?

Obecny trend związany z promowaniem aut elektrycznych oraz wzrost ich popularności to przedsmak dużych zmian rynku motoryzacyjnego na przestrzeni kolejnych dziesięcioleci. W Polsce samochody napędzane elektrycznością jeszcze trochę raczkują, w porównaniu np. z zachodnimi krajami Europy. Nie wynika to tylko ze stosunkowo wysokich cen, ale jeszcze rozwijającej się infrastruktury dostępnych stacji ładowania i mitów dotyczących np. małego zasięgu.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 27/07/2021

Co to jest raport BIK? Leasing a Biuro Informacji Kredytowej

Prześwietlenie informacji w BIK to jeden z najczęstszych sposobów kredytodawców na poprawne zweryfikowanie osób ubiegających się o finansowanie. To także okazja zainteresowanych osób i firm do sprawdzenia własnej historii kredytowej, co może być szczególnie pomocne m.in. w ocenie szans na otrzymanie pieniędzy od banku. Dane zgromadzone w rejestrze mogą także wpływać na decyzję przy ubieganiu się o leasing.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 26/07/2021

Leasing a zdolność kredytowa. Czy firmy leasingowe ją sprawdzają?

Zdolność kredytowa ma duże znaczenie dla pozytywnej decyzji o udzielenie kredytu w banku. Czy taka zasada funkcjonuje także w przypadku leasingu? Jeżeli tak, czy leasingodawcy zawsze wnikliwie sprawdzają zdolność kredytową? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 23/07/2021

Rata leasingu – odpowiedzi na częste pytania. Koszt raty leasingowej popularnych aut

Na ratę leasingową wpływa nie tylko okres trwania umowy i wartość finansowanego przedmiotu, ale też np. wysokość opłaty początkowej. Z jakimi rodzajami opłaty za leasing można się spotkać? Ile kosztuje rata leasingowa dla popularnych samochodów osobowych? Jak obliczyć jej wysokość? Odpowiedzi na te oraz inne pytania w naszym artykule o ratach leasingu.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 22/07/2021

Czym jest opłata wstępna w leasingu? Znaczenie czynszu inicjalnego

Dlaczego opłata wstępna ma wpływ na warunki finansowania? Kiedy warto skorzystać z leasingu z wysokim czynszem inicjalnym i jak rozliczyć taki wydatek? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w naszym artykule o opłacie wstępnej.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 21/07/2021

Leasing dla nowych firm i startupów – poradnik

Leasing nie jest zarezerwowany tylko dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność już od dłuższego czasu. Leasingodawcy stwarzają możliwość uzyskania finansowania także przez młode firmy. Co trzeba wiedzieć o leasingu dla nowych firm i startupów?

Czytaj więcej »

Data publikacji: 20/07/2021

Na czym polega faktoring?

Płynność finansowa to niezwykle ważny aspekt działalności każdej firmy. Jednym ze sposobów na jej zapewnienie jest korzystanie z usługi faktoringu. Dzięki niej można otrzymać należności za wystawioną fakturę nawet w ciągu 24 godzin. Przeczytaj artykuł i poznaj najważniejsze kwestie związane z faktoringiem.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 19/07/2021

Strona 1 z 16 1 2 3 4 5 ... 16Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

665 321 660

iwona.jacks@go-leasing.pl

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki działania mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce