twitter
facebook

Pytania i odpowiedzi

Korzystanie z leasingu wywołuje sporo wątpliwości oraz pytań w kontekście podatkowo-rachunkowym. Klienci GO-leasing zawsze mogą liczyć na naszą pomoc – odpowiemy na każde indywidualne pytanie!

logo wolters kluwerlogo vademecum głównego księgowego

 

 

Partnerem merytorycznym GO-leasing w interpretacji i poradach podatkowo-rachunkowych jest Wolters Kluwer – wydawca Vademecum Głównego Księgowego, najbardziej zaawansowanego i zawsze aktualnego serwisu o podatkach i rachunkowości dla profesjonalistów. 

Poniżej, na bieżąco, zamieszczamy przydatne informacje o tematyce finansowej, prawnej i podatkowej. Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na nurtujący Ciebie problem – prosimy o kontakt z naszym biurem. Odpowiemy tak szybko jak to będzie możliwe.

Zadaj pytanie

Co to jest weksel i jak działa?

Zabezpieczenie wekslowe wykorzystywane jest najczęściej przy kredytach lub pożyczce. Z wekslem można się spotkać także w przypadku leasingu oraz zobowiązań biznesowych, np. między kontrahentami. W artykule wyjaśniamy często wyszukiwane w internecie kwestie związane z zabezpieczeniem wekslowym. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej »

Data publikacji: 15/09/2021

Ile wynosi koszt leasingu komputera? Zasady finansowania sprzętu komputerowego

Leasing dotyczy wielu środków trwałych – nie tylko samochodów osobowych czy ciężarówek, ale także komputerów. Taka forma finansowania może być szczególnie przydatna dla osób, które chcą korzystać z najnowszego sprzętu wysokiej klasy, a jednocześnie płacić niską ratę i odnosić korzyści podatkowe.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 01/09/2021

RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) – co to jest i czy warto się nią sugerować?

RRSO to wskaźnik związany z każdym finansowaniem mieszczącym się w definicji kredytu konsumenckiego. Instytucje finansowe mają obowiązek informowania swoich klientów o jego wysokości. Czy warto jednak się nim sugerować przy wyborze danej oferty kredytu samochodowego lub pożyczki?

Czytaj więcej »

Data publikacji: 30/08/2021

Co trzeba wiedzieć o ubezpieczniu samochodów w leasingu?

Ubezpieczenie auta w leasingu to jeden z warunków, jaki stawiają leasingodawcy. Jakie możliwości w tym zakresie ma przyszły leasingobiorca? Które rodzaje ubezpieczenia są obowiązkowe, a które mają charakter dobrowolny? Czy można zaliczyć składkę do kosztów uzyskania przychodu?

Czytaj więcej »

Data publikacji: 27/08/2021

Split payment – kto i kiedy musi korzystać z MPP?

Split payment (mechanizm podzielonej płatności) jest obecny w Polsce od 2018 roku, a od 2019 roku ma charakter obowiązkowy. Kiedy i jak zapłacić przy wykorzystaniu MPP? Przeczytaj artykuł i poznaj najważniejsze informacje o split payment.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 26/08/2021

Na czym polega pożyczka leasingowa?

Leasingodawcy oprócz leasingu często proponują rozwiązanie określane jako pożyczka leasingowa. Finansowanie tego typu łączy cechy kredytów bankowych i leasingu. Dzięki pożyczce leasingowej można sfinansować takie środki trwałe, jak samochody, maszyny i urządzenia, a nawet sprzęt medyczny.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 25/08/2021

Co warto wiedzieć o leasingu samochodu ciężarowego?

W leasingu samochodów ciężarowych finansowaniem mogą zostać objęte nie tylko furgony czy wywrotki, ale także ciągniki siodłowe czy nawet minibusy do przewozu osób. Jakie warunki umów proponują firmy leasingowe i ile wynosi rata? Jak wygląda kwestia VAT i kosztów uzyskania przychodu w finansowaniu tego typu?

Czytaj więcej »

Data publikacji: 24/08/2021

Jak działa karta paliwowa i czy warto z niej korzystać?

Karty paliwowe umożliwiają bezgotówkowe płacenie za paliwo oraz inne produkty i usługi. To także sposób na tańsze tankowanie oraz łatwiejsze monitorowanie i rozliczanie wydatków w firmie. Wyjaśniamy, w jaki sposób działa karta paliwowa, kto może z niej korzystać i czy warto ją mieć.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 23/08/2021

Strona 1 z 18 1 2 3 4 5 ... 18Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

882 11 80 11

magdalena.fabianowska@go-leasing.pl

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki działania mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce