twitter
facebook

Program dofinansowań do samochodów elektrycznych i wodorowych „Mój Elektryk” już aktywny!

Zdjęcie samochodu elektrycznego Nissan Leaf

Dofinansowanie „Mój Elektryk” umożliwia otrzymanie dotacji do zakupu samochodów elektrycznych oraz aut napędzanych wodorem. Wnioski należy składać w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program ruszył 12 lipca 2021 roku i potrwa do 2026 roku.

Skrót informacji:

  • program „Mój Elektryk” przeznaczony jest dla osób fizycznych i przedsiębiorców;
  • osoby fizyczne z więcej niż trójką dzieci otrzymają nawet 27 000 zł, a firmy zyskają nawet 70 000 zł;
  • wnioski o dofinansowanie należy składać w formie elektronicznej w NFOŚIGW;
  • dotacja będzie w przyszłości dotyczyć także samochodów w leasingu.

Dofinansowanie do aut elektrycznych i wodorowych – dla kogo i ile można dostać?

O dotacje w ramach programu „Mój Elektryk” do samochodów elektrycznych i wodorowych aktualnie mogą się ubiegać osoby fizyczne. W ramach bezzwrotnego dofinansowania przysługuje maksymalnie 18 750 zł. Rodziny z minimum trójką dzieci mogą zyskać nawet 27 000 zł. 

„Mój Elektryk” dotyczy nowych aut elektrycznych i wodorowych kategorii M2, których cena nie przekracza 225 000 zł. Wcześniej wspomniany limit cenowy nie dotyczy jednak posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Ubieganie się o dotację dla osób fizycznych polega na złożeniu prostego wniosku przez internet. Dofinansowanie będzie przyznawane w oparciu o refundację części kosztów zakupu samochodu elektrycznego lub wodorowego. Na potrzeby programu dla osób fizycznych ustalono budżet w wysokości 100 milionów złotych.

„Mój Elektryk” do leasingu samochodu dla firm

Choć aktualnie dofinansowanie do elektryków przeznaczone jest dla osób fizycznych, jeszcze w lipcu 2021 roku będą mogli skorzystać z niego również przedsiębiorcy. Instytucje finansowe zostaną uprawnione do składania wniosków i przekazywania dopłat do firm leasingowych. Dzięki temu firmy zyskają możliwość otrzymania dotacji na więcej niż jeden pojazd elektryczny lub wodorowy. 

Maksymalne wartości robią wrażenie – w przypadku kategorii N1 (pojazdy nieprzekraczające 3,5 t do przewozu ładunków) to nawet 70 000 zł. Jednym z warunków jest zadeklarowanie średniego rocznego przebiegu powyżej 20 000 km. Rząd przeznaczy na dopłaty dla przedsiębiorców w sumie 400 milionów złotych.

Data publikacji: 13/07/2021

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

661 611 612

krzysztof.kurzeja@go-leasing.pl

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki działania mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce