twitter
facebook

Jaka forma świątecznego wynagrodzenia dla pracownika będzie najlepsza?

Prezenty świąteczne

W ustawie o PIT zawarto zapis, który informuje pracownika i pracodawcę, że istnieją tego typu świadczenia, które zwolnione są z podatku. Podstawą takiego zwolnienia jest pochodzenie tych środków z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych oraz nieprzekroczenie kwoty 380 zł. Należy jednak uważać na fakt, iż jest to kwota rozpatrywana w skali rocznej i dotyczy wszelkich świadczeń, zarówno gotówkowych i rzeczowych (należy więc brać tu pod uwagę np. paczki dla dzieci czy finansowane przez firmę bilety na wydarzenia sportowe oraz kulturalne).

W przypadku bonów i talonów oraz innych form wymiennych na towary i usługi, od 2004 roku pracodawca ma obowiązek odprowadzić podatek (nawet, jeśli pieniądze na ich pokrycie pochodzą z funduszu). Nie są one bowiem środkiem płatniczym. Oznacza to, iż pracownik będzie musiał uiścić podatek zależny od wysokości swoich dochodów (może to być 18% lub 32%).

Najlepszym rozwiązaniem będzie zatem zainwestować w karty przedpłacone lub po prostu w gotówkę, pamiętając o limicie rocznym. Karty bowiem traktowane są przez Urząd Skarbowy jako zwykłe świadczenie, tyle, że w formie zbliżonej do karty bankomatowej. Jedynym podatkiem, jaki pracodawca będzie musiał zapłacić, jest odpis na rzecz Funduszu.

Źródło: gazetaprawna.pl

Tagi: świadczenie dla pracownika, wynagrodzenie świąteczne

Data publikacji: 05/12/2014

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

799 350 537

biuro@go-leasing.pl

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki działania mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce