twitter
facebook

O czym należy pamiętać planując wyjazd zimowy?

Okres zimowy wymaga od użytkowników samochodow osobowych kilku czynności, które sprawią, że pogoda nie zaskoczy nas podczas zimowego wypoczynku. O czym powinniśmy pamiętać przygotowywując się do zimowego wyjazdu na narty?

 snow chains gb59ddc8dc 1920

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  
Opony zimowe

Pomimo, że prawnie w Polsce nie ma wymogu stostowania opon zimowych, to podczas zimowego wyjazdu w góry jest to podstawowa kwestia. Jeśli nie posiadamy kompletu opon lub obecny nie ma bezpieczego zapasu bieżnika, warto zaopatrzyć się w nowy zestaw ogumienia. Komplet opon zimowych może okazać się często sporym wydatkiem, którego nie wliczyliśmy do budżetu na wyjazd. Sprawdź możliwość wygodnego finansowania takiego zakupu online.

Łańcuchy śniegowe

Jeśli nie posiadamy auta z napędem 4x4, warto zaopatrzyć się w komplet łańcuchów antypoślizgowych. Część krajów Europejskich wymaga od użytkowników samochodów osobywych, aby w okresie zimowym, na wyposażeniu każdego auta znajdował się komplet łańcuchów, gotowych do użycia w trudnych warunkach pogodowych. Należą do nich m.in. Austria, Czechy czy Słowacja. Nawet w sytuacji, gdy łańcuchy nie są wymagane, warto zaopatrzyć się w komplet dla własnego bezpieczeństwa.

Najczęściej łańcuchy na koła kupuje się według określonej grupy rozmiarowej określonej mianem KN. Należy pamiętać, aby rozmiar opon w danej grupie rozmiarowej pokrywał się dokładnie z rozmiarem opon w naszym samochodzie. W przypadku, gdy nie jesteśmy pewni, jaką grupę rozmiarową wybrać, warto zwrócić się bezpośrednio do sklepu z prośbą o pomoc w doborze odpowiedniego rozmiaru do naszego auta.

Akcesoria do odśnieżania samochodu

W przypadku wyjazdu w góry, warto zaopatrzyć się również w odpowiednie narzędzia do odśnieżania i odmrażania samochodu. Wiele z nas parkując na co dzień auto w garażu czy na zadaszonym miejscu zapomina, jak nieprzewidywalna potrafi być pogoda. Do podstawowych akcesoriów na wypadek nagłego pogorszania się warunków pogodowych należy zaopatrzyć się w skrobaczkę oraz odmrażacz do szyb i szczotkę do zgarniania śniegu. Jeśli nasze auto otwiera się przez zamek mechaniczny, warto pomyśleć również nad odmrażaczem do zamków.

Ubezpieczenie assistance

Jeśli w ramach naszego pakietu ubezpieczeniowego nie posiadamy ubezpieczenia assistance, warto zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia krótkoterminowego. Dzięki niemu będziemy mieli pewność, że w przypadku niespodziewanego zdarzenia na drodze, będziemy mieli zapewnioną pomoc w postaci holowania, zorganizowania naprawy czy noclegu, a czasem nawet auta zastępczego.

Zakup winiety

Planując trasę, warto sprawdzić jakimi drogami będziemy się poruszać i czy wymagane będzie poniesienie dodatkowych opłat. Dzisiaj większość krajów oferuje możliwość zakupu winiet i opłat za autostrady przez internet. Skorzystanie z tej opcji pozwoli nam zaoszczędzić czasu i pieniędzy na granicy.

Zawsze przed wyjazdem ważne jest, aby sprawdzić obowiązujące w danym kraju przepisy dotyczące wyposażenia samochodu i zaopatrzyć się we wszystkie wymagane akcesoria. W przypadku dalszych wyjazdów, warto udać się również na przegląd techniczny – pozwoli to nam wykryć ewentualne usterki, które będziemy mogli naprawić przed wyjazdem.

Wyjazd na narty to również świetna okazja, aby zmienić auto. Sprawdź które samochody z naszej aktualnej oferty świetnie sprawdzą się na zimowy wypad. Oferta samochodów dostępnych od ręki 

Data publikacji: 10/01/2022

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

799 350 537

biuro@go-leasing.pl

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki działania mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce