Leasing samochodu – jak wybrać korzystną ofertę?
Leasing to popularna forma finansowania samochodów, nie tylko tych osobowych, ale też dostawczych i ciężarowych. Tak jak w przypadku innych produktów i usług finansowych, dobrze jest znaleźć taką ofertę, która będzie dopasowana do naszych potrzeb i możliwości. Jednym ze sposobów może być skorzystanie z kalkulatora leasingu samochodu. W tym poradniku sprawdzisz, jak wybrać finansowanie auta zgodnie ze swoimi preferencjami.
Spis treści:
1. Wybierz typ i markę samochodu
2. Rata leasingu samochodu i pozostałe warunki
3. Leasing samochodu – dodatkowe korzyści
4. Kalkulatory leasingu samochodu
5. Jak wysłać wniosek przez kalkulatory leasingowe?
Wybierz typ i markę samochodu w leasingu
Pierwszym krokiem do wybrania właściwej oferty finansowania jest ustalenie, jakiego typu pojazdu szukamy. W rzeczywistości można nim objąć również auta ciężarowe, choć najpopularniejszą formą jest leasing samochodów osobowych i dostawczych.
Trzeba także wziąć pod uwagę, która marka nas interesuje. Obecnie istnieje na tyle dużo ofert, że bez względu na to, czy potrzebujemy leasingu BMW, Volkswagena lub Opla, na pewno znajdziemy ofertę leasingu online na samochód z atrakcyjnymi warunkami. Mowa tu zarówno o przedsiębiorcach jak i konsumentach. Co więcej, leasingodawcy proponują nawet auta luksusowe (np. Jaguar), jeśli nasze wymagania w stosunku do pojazdów są wyższe.
Warto oczywiście znać preferowany typ nadwozia (np. hatchback, sedan) lub segment, rodzaj napędu oraz model wybranej wcześniej marki. Z leasingu można także skorzystać, jeśli naszym wyborem są samochody hybrydowe i elektryczne.
Sprawdź też: Czym jest koszt uzyskania przychodu? Najważniejsze informacje
Preferowana rata leasingu i pozostałe warunki
W leasingu dużą rolę odgrywają także warunki finansowe konkretnej oferty. Zanim zaczniemy szukać, warto mniej więcej wiedzieć:
-
jaka liczba rat nas interesuje, np. 48 lub 60 transz miesięcznych;
-
ile możemy przeznaczyć na opłatę wstępną (czynsz inicjalny);
-
czy chcemy od razu wykupić ubezpieczenie GAP i OC/AC do samochodu.
Jednym z najważniejszych warunków decydujących o tym, czy dana oferta będzie korzystna, jest wysokość raty. To, ile zapłacimy miesięcznie za finansowanie, zależy od kilku czynników, m.in.:
-
wartości leasingowanego przedmiotu;
-
specyfikacji samochodu;
-
okresu trwania umowy;
-
opłaty wstępnej – im wyższa, tym niższa rata;
-
rodzaju leasingobiorcy (przedsiębiorca lub konsument);
-
dodatkowych produktów, np. OC/AC;
-
stanu auta (nowe, używane).
Choć ubezpieczenie GAP, czyli ochrona przed utratą wartości pojazdu jest opcją nieobowiązkową, to warto ją wykupić. Nie podnosi znacznie wysokości raty leasingu, a zabezpiecza leasingodawcę w wypadku kradzieży lub szkody całkowitej.
Dodatkowe korzyści w leasingu
Godni zaufania leasingodawcy często proponują swoim klientom bonusy w postaci dodatkowych opcji, za które nie trzeba płacić, ponieważ są już wliczone w cenę oferty. Mowa tu np. o rabatowej karcie serwisowej, rejestracji auta przez firmę leasingową, monitoringu GPS czy Gwarancji Zwrotu. Warto poświęcić chwilę na poznanie dwóch ostatnich benefitów.
Monitoring GPS umożliwia wygodne lokalizowanie samochodu, zaplanowanie trasy i monitorowanie przejazdu, a także odtworzenie historii ewentualnego wypadku. To bardzo wygodne narzędzie, na którym mogą skorzystać zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne. Dostęp do danych za pośrednictwem smartfona sprawia, że lokalizowanie samochodu nigdy nie było prostsze.
Leasing z gwarancją zwrotu jest finansowaniem, które zapewnia maksimum bezpieczeństwa w niepewnych czasach. Dlaczego? W standardowym wariancie zakończenie umowy przed terminem oznacza często dodatkowe opłaty i obowiązek niezwłocznego wpłacenia pozostałych rat. W leasingu z gwarancją zwrotu nie trzeba się o to martwić – usługa zapewnia możliwość m.in. wcześniejszego zrezygnowania w dowolnym momencie i zwrócenia auta bez dodatkowych należności.
Leasing kalkulator – wygodny wybór finansowania auta
Kalkulator leasingowy umożliwia szybkie sprawdzenie wysokości miesięcznej opłaty za auto i wygodne wysłanie wniosku o finansowanie bezpośrednio z poziomu tego narzędzia. Algorytm automatycznie porównuje dostępne oferty i dopasowuje je do wybranych warunków. Co więcej, w kalkulatorze można dodatkowo zestawić ze sobą koszty związane z kredytem samochodowym i leasingiem, aby przekonać się, jaki rodzaj finansowania będzie najlepszy. Narzędzie można wykorzystać także do obliczania raty innych przedmiotów, np. maszyn i urządzeń lub sprzętu IT.
Korzystanie z kalkulatora jest bardzo proste. Jak to zrobić? Wystarczy kilka kroków, aby poznać ratę:
-
Wpisz preferowany przedmiot leasingu, np. BMW Seria 3.
-
Z rozwijanej listy wybierz rok produkcji.
-
Podaj wartość netto.
-
Dostosuj okres umowy, wartość opłaty wstępnej i wykupu końcowego.
-
Gotowe! Kalkulator w mgnieniu oka obliczy wysokość raty i wyświetli wynik.
Warto dodać, że narzędzie pozwala także na sprawdzenie wartości opłaty wstępnej i wartości wykupu w oparciu o wprowadzone dane. Jeśli zaprezentowane warunki spełniają oczekiwania, wystarczy kliknąć czerwony przycisk „Dalej”. Po przejściu na nową stronę można oznaczyć dodatkowe parametry (opcjonalnie), np. preferowaną wysokość miesięcznej raty czy planowany roczny przebieg.
Jak wysłać wniosek przez kalkulator leasingu?
Leasing kalkulator umożliwia wysłanie wygodnie wniosku online od razu po obliczeniu kosztów finansowania. Opcja dostępna jest dla przedsiębiorców. Całość sprowadza się do kilku prostych kroków:
-
Wpisz podstawowe dane, zaznacz wymagane zgody i wybierz „Dalej”.
-
Uzupełnij informacje o dane firmy i te dotyczące przedmiotu leasingu, m.in. typ dostawcy i rodzaj dokumentu sprzedaży.
-
Wpisz dane dotyczące osoby reprezentującej firmę.
-
Zaznacz zgodę o przetwarzaniu danych osobowych i wybierz „Wyślij wniosek”.
Konsumenci (osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej) mogą wypełnić formularz na platformie GO-auto. Wystarczy znaleźć preferowany samochód i wybrać opcję dla klientów prywatnych. Następnie należy skorzystać z menu po prawej stronie, ustalić parametry oferty i kliknąć „Rezerwuj”. Kolejnym etapem jest podanie danych podstawowych i dodatkowych. Wstępna decyzja o przyznaniu leasingu samochodu będzie gotowa już po 10 sekundach!
Tagi: leasing jak wybrać, leasing samochodu, kalkulator leasinguData publikacji: 09/07/2021
Czy pytanie okazało się pomocne?
Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?
Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!
Zamów kontakt
Sprawdź jak szybko oddzwonimy.
Referencje
Wszystko było w porządku. Doradca był rzetelny i profesjonalny. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Polecam!
RADOSŁAW STRZELCZYK RADPOL, Ostrów Wielkopolski, Nip:6222293767
Jarosław Nowak, prezes firmy MIMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, Rogoźno, NIP: 6060092925
Dodaj komentarz
Komentarze
Ta strona nie została jeszcze skomentowana