twitter
facebook

Montaż instalacji gazowej w leasingowanym pojeździe

PYTANIE

Leasinguje samochód już od roku. Chciałbym założyć w nim instalacje gazową. Czy firma leasingowa mi na to pozwoli i z czym powinienem się liczyć?

ODPOWIEDŹ

Montaż instalacji gazowych w leasingowanych samochodach nie jest niczym niezwykłym. Ze względów finansowych decyduje się na to wielu kierowców. Procedury uzyskania zgody od firmy leasingowej mogą się różnić. W praktyce zazwyczaj jest to wysłanie specjalnego formularza z prośbą o zgodę na montaż takiej instalacji wraz z podaniem danych firmy instalującej oraz ewentualnie specyfikację techniczną. Sama instalacja, jak i firma ją montująca musi spełniać odpowiednie warunki. Zwłaszcza jeżeli montaż gazu odbywa się w okresie gwarancyjnym, gdyż założenie gazu nie powinno wiązać się z utratą gwarancji producenta samochodu.

A CO Z KOSZTAMI

Zazwyczaj firmy leasingowe mają dwie rozliczenia kosztów montażu instalacji.

Za montaż może zapłacić korzystający, czyli to na niego wystawiana jest faktura z serwisu. Korzystający musi jedynie dostarczyć dokumenty przedstawicielowi firmy leasingowej, aby można było „wbić” gaz do dowodu rejestracyjnego w wydziale komunikacji. W innymi wypadku za montaż może zapłacić leasingodawca, które może podnieść pozostałą kwotę lea

Innym rozwiązaniem jest wystawienie faktury za montaż na firmę leasingową. Wtedy to finansujący opłaca koszt instalacji LPG, a o poniesioną kwotę powiększa pozostałe do końca leasingu raty miesięczne. Nie każdy leasingodawca daje możliwość wyboru. Zdarza się, że firma leasingowa daje w tym polu dowolność finansowania, spłaty, ale nie zmienia to faktu, że warto dopytać o całą procedurę jeszcze przed zawarciem umowy leasingu. Oczywiście za wydanie takiej zgody na montaż instalacji gazowej i dokonanie wpisu w dowodzie rejestracyjnym, finansujący naliczają opłaty manipulacyjne. Czasem jest to kwota 100 zł, czasem znacznie wyższa. Na finansującym może spoczywa również obowiązek ewentualnego dofinansowania w zakresie ubezpieczenia przedmiotu leasingu.

Tagi: montaż instalacji gazowej

Data publikacji: 29/08/2016

Czy pytanie okazało się pomocne?

dobra odpowiedź

62

zła odpowiedź

64

Udostępnij:

Zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Komentarze

Ta strona nie została jeszcze skomentowana

Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

668 453 452

biuro@go-leasing.pl

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki działania mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce