twitter
facebook

Nowości

GOnews - ZPL: 21,8 proc. wzrost polskiego rynku leasingu w 2018r (OPIS)

1gonews new21

W 2018r. firmy raportujące do Związku Polskiego Leasingu sfinalizowały transakcje o łącznej wartości 82,6 mld zł. Dynamika inwestycji finansowanych leasingiem i pożyczką na poziomie +21,8 proc. r/r była najwyższą, jaką polski sektor leasingowy odnotował od 11 lat. To dobra wiadomość dla polskich leasingodawców, którzy w tym roku świętują jubileusz 25-lecia Związku Polskiego Leasingu.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 11/02/2019

GOnews: Rekordowa 17,5 proc. dynamika wzrostu wynajmu długoterminowego w 2018 r

1gonews new20

Po ustanowionym w trzecim kwartale rekordzie tempa wzrostu wynajmu długoterminowego samochodów w Polsce, branża kończy cały rok 2018 z nowym rekordem. Z opublikowanych przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów danych po czwartym kwartale wynika, że dynamika rozwoju wynajmu długoterminowego w 2018 roku wyniosła 17,5% r/r, co oznacza, że jest to obecnie najwyższa w historii wartość odnotowana przez organizację.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 25/01/2019

Leasing najważniejszym źródłem finansowania dla blisko połowy MŚP w UE

go news ico11

Według badania +Survey on the access to finance of enterprises (SAFE) 2018+, zrealizowanego przez Komisję Europejską we wszystkich krajach UE pod koniec 2018 roku, średnio 47 proc. firm wytypowało leasing jako najbardziej istotne źródło finansowania.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 11/01/2019

GOnews: Jak rozliczać auta służbowe w wynajmie długoterminowym w 2019 r.

1gonews new19

Z początkiem 2019 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy podatkowe, dotyczące samochodów osobowych użytkowanych przez przedsiębiorców. Nowe regulacje wprowadziły istotne zmiany w zakresie wynajmu długoterminowego oraz leasingu. Zmodyfikowane przepisy mają wpływ nie tylko na przedsiębiorców, korzystających z aut służbowych, ale również cały rynek motoryzacyjny w kraju.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 01/01/2019

GOnews: Popyt na leasing wzrósł pod koniec roku o 30 proc. r/r

go news12

30% wyższy popyt na leasing samochodów pod koniec br. odnotowuje Biuro Informacji Kredytowej, porównując do tego samego okresu sprzed roku. To nietypowe przesuniecie na rynku spowodowane jest gorączką transakcji zawieranych przez właścicieli małych i średnich firm z dilerami aut, zanim wejdą nowe zasady rozliczania leasingu, najmu i dzierżawy aut osobowych. Rośnie rynek leasingowy, rośnie liczba zapytań o wiarygodność klientów – a szanse na leasing rosną wraz z dobrą historią kredytową.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 27/12/2018

GOnews: Polacy jeżdżą młodszymi autami niż przed rokiem

1gonews new18

Średni wiek samochodów zarejestrowanych w Polsce wynosi ponad 13 lat, wynika z najnowszego raportu Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów ACEA. Nadal na naszych drogach możemy spotkać jedne z najstarszych pojazdów w całej Unii Europejskiej, jednak jak wskazuje ekspert Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP), nastąpiła pozytywna zmiana - jeszcze rok temu ten wskaźnik wynosił ponad 17 lat.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 18/12/2018

GOnews: Będą objaśnienia MF do zmian w przepisach dot. leasingu aut. Ruszyły konsultacje

go news10

Ministerstwo Finansów rozpoczęło konsultacje podatkowe w zakresie objaśnień zmienianych przepisów odnoszących się do samochodów osobowych wykorzystywanych w prowadzonej przez podatników działalności.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 15/12/2018

Grzegorz Olszewski: Najlepszy czas na leasing!

1gonews new17

O tym, co ma się zmienić w zasadach rozliczania podatków od zakupu, używania i leasingu samochodów osobowych na cele firmowe od nowego roku oraz jak nie dać się zmianom i wykorzystać z leasingu maksimum korzyści tłumaczy w Gazecie Olsztyńskiej Grzegorz Olszewski, Dyrektor Generalny GO-leasing Sp. z o.o.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 13/12/2018

Badanie Leaseurope: leasing finansuje inwestycje o wartości 168 mld euro

leaseurope2

Europejski rynek leasingu w pierwszej połowie 2018r. osiągnął wartość 168 mld euro, przy wzroście 7,8 proc. r/r. Takie wyniki podała europejska federacja Leaseurope, do której należą krajowe stowarzyszenia leasingowe (w Polsce - Związek Polskiego Leasingu).

Czytaj więcej »

Data publikacji: 08/12/2018

GOnews: TK ogłosił wyrok w sprawie opłat za odholowanie samochodów

go news ico10

Trybunał Konstytucyjny orzekł w środę 5 grudnia 2018 r., że przepisy uzależniające wydanie właścicielowi odholowanego i przechowywanego na parkingu pojazdu od uiszczenia odpowiedniej opłaty, są niezgodne z konstytucją. Według TK, przepisy te są "znacznym ograniczeniem prawa własności".

Czytaj więcej »

Data publikacji: 05/12/2018

Strona 1 z 26 1 2 3 4 5 ... 26Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

696 490 941

pawel.loczewski@go-leasing.pl

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki działania mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce