twitter
facebook

Nowości

GOnews: Leasing najbardziej istotnym źródłem finansowania dla MSP w Polsce

1gonews new39

Leasing jest najbardziej istotnym źródłem finansowania dla 63% małych i średnich firm działających w Polsce – wynika z badania Komisji Europejskiej. Na poziomie europejskim pierwsze miejsce zajmuje linia kredytowa, a drugie leasing.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 10/01/2020

Wystartowała platforma LeasinGOnline i GObot - pierwszy chatbot wspierający zakup leasingu online

1gonews new38

Innowacyjna platforma LeasinGOnline oraz GObot - pierwszy czatbot wspierający zakup leasingu online przez Messengera - to najnowsze rozwiązania, które wprowadziła dziś (9.12.2019) spółka GO-leasing, największa partnerska sieć brokerów leasingu w Polsce. Decyzję o przyznaniu leasingu przy wykorzystaniu tych narzędzia klienci otrzymują w niespełna minutę.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 09/12/2019

GOnews: Wynajem długoterminowy z 3,1 proc. wzrostem w III kw. r/r

GOnews ico11

Jak pokazują opublikowane przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) dane, wynajem długoterminowy samochodów był jedynym w trzecim kwartale rodzajem finansowania pojazdów przez firmy w Polsce, który odnotował wzrost sprzedaży w porównaniu z wynikami osiągniętymi rok wcześniej. W trzecim kwartale firmy nabyły w formule wynajmu długoterminowego o 3,1% nowych samochodów osobowych więcej, niż w analogicznym czasie rok temu. Całkowita sprzedaż nowych aut do firm, uwzględniająca wszystkie możliwe rodzaje finansowania, była natomiast mniejsza o 2,7% r/r. Jeszcze większy, bo wynoszący 4,2% spadek sprzedaży, wystąpił w przypadku nowych samochodów nabywanych z wykorzystaniem kredytu, zakupu ze środków własnych i klasycznego leasingu finansowego liczonych razem. Biorąc pod uwagę łączną liczbę pojazdów znajdujących się w Polsce w wynajmie długoterminowym, rynek urósł w trzecim kwartale o 9,5% r/r. Branża Rent a Car (wypożyczalnie samochodów) zanotowała natomiast w trzecim kwartale nieznaczny, na poziomie 1,6%, spadek łącznej liczby aut znajdujących się w usługach wynajmu krótko- i średnioterminowego, w porównaniu ze stanem z końca września ubiegłego roku.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 14/11/2019

"Rzeczpospolita": Grzegorz Olszewski o przewadze leasingu

rzepa

Rozmowa Agnieszki Usiarczyk "Rzeczpospolita" (27.09.2019) z Grzegorzem Olszewskim, dyrektorem generalnym GO-leasing Sp. z o.o.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 27/09/2019

GOnews: MILION leasingobiorców coraz bliżej - badanie GUS

GOnews ico10

Blisko 853 tys.- tylu było w Polsce leasingobiorców w 2018 r. wg najnowszych badań Głównego Urzędu Statystycznego. Liczba robi wrażenie, porównując ją, do tej z raportu za 2017, gdy w sumie z leasingu korzystało niecałe 627 tys. firm.
Wg przewidywań Grzegorza Olszewskiego, Prezesa GO-leasing z marca 2018 r., w Polsce do 2023 r. powinien paść rekord MILIONA LEASINGOBIORCÓW.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 31/08/2019

GOnews: Wynajem długoterminowy aut po I półroczu 2019 ze wzrostem 11,7% r/r

GOnews ico9

Opublikowane przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) dane po pierwszym półroczu potwierdzają, że wprowadzone od 2019 roku zmiany przepisów podatkowych od aut służbowych nie mają niekorzystnego wpływu na rozwój wynajmu długoterminowego aut w Polsce. Rynek wynajmu długoterminowego samochodów w naszym kraju utrzymuje dotychczasową dużą dynamikę rozwoju i na koniec czerwca osiągnął dwucyfrowy wzrost 11,7% r/r, a więc zbliżony do wartości odnotowywanych w poprzednich latach. Branża wynajmu długoterminowego zakupiła w pierwszym półroczu 2019 r. o 3,6% więcej nowych aut osobowych, niż rok wcześniej i wyróżniała się pod tym względem na polskim rynku.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 02/08/2019

GOnews: Portfel aktywnych umów leasingowych rozwija się +15% r/r

GOnews ico8

Portfel aktywnych umów leasingowych rozwija się (+15% r/r), jednak dynamika nowych kontraktów leasingowych wyhamowała w I połowie tego roku.
Zmiany prawne w zakresie podatku dochodowego od pojazdów osobowych mogły mieć wpływ na taki obraz rynku.Badania pokazują, że ponad połowa (58%) badanych przedstawicieli małych firm uważa, że za 10 lat leasing będzie przynosił korzyści podatkowe.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 31/07/2019

GOnews: Sprzedaż samochodu z leasingu bez podatku VAT?

1gonews new37

Gdy samochód został wykupiony z leasingu na cele prywatne, przy jego sprzedaży nie należy naliczać VAT – uznał Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 19.07.2019 r. 

Czytaj więcej »

Data publikacji: 24/07/2019

GOnews: Leasing siłą napędową inwestycji i rozwoju polskich firm

GOnews ico6

W tym i kolejnym roku firmy chcą inwestować. Takie cele stawia sobie 74% średnich i 61% małych firm. Wśród zew. źródeł finansowania pierwsze miejsce zajmuje kredyt złotowy, przy czym najczęściej wykorzystywany jest kredyt w rachunku bieżącym lub saldo debetowe, a drugie miejsce zajmuje leasing, finansujący głównie inwestycje. Jednocześnie w 2019 r. leasing wzmocnił swoją pozycję w zakresie wspierania działalności polskich firm, podczas gdy kredyt stracił kilka punktów. Firmy zamierzają przekazać pozyskane środki zew. zarówno na inwestycje jak i finansowanie bieżącej działalności.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 10/07/2019

GOnews: Wynajem samochodu nie zawsze z pełnym odliczeniem VAT

1

Wnioskodawca planuje zakup /lub leasing operacyjny /lub najem długoterminowy samochodów osobowych, które będą wykorzystywane tylko i wyłącznie w zakresie najmu (jako auta zastępcze dla klientów warsztatu lub bezpośredni najem krótkoterminowy/długoterminowy w ramach usług wypożyczalni). Pojazdy te nie będą służyć innym celom firmowym niż najmem. Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia 100% podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących wydatki związane z eksploatacją oraz użytkowaniem ww. pojazdów bez konieczności prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu oraz zgłaszania samochodu do US? Interpretacji na to pytanie udzieliło Ministerstwo Finansów.

Czytaj więcej »

Data publikacji: 05/07/2019

Strona 1 z 29 1 2 3 4 5 ... 29Masz pytania?
Chcesz lepiej poznać ofertę?
Skontaktuj się z nami!

668 453 452

biuro@go-leasing.pl

Skontaktuj się z Nami
Skontaktuj się z Nami

Ile kosztuje u nas leasing lub kredyt?
Szybko policz ratę leasingu lub
kredytu dla siebie?

Oblicz ratę leasingu
Oblicz ratę leasingu

Szukasz samochodu?
Pomożemy znaleźć najlepsze
auto dla ciebie!

Znajdź auto dla siebie
Znajdź auto dla siebie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki działania mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce